Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-23 08:13:02
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
  • Foto: Pixabay

Dziś w całym naszym kraju obchodzimy święto, które ma nam przypominać o problemie osób dotkniętych depresją. Tego dnia poza uświadomieniem czym jest depresja zachęca się również chorych do rozpoczęcia leczenia.

Czym tak naprawdę jest depresja i jak ją odróżnić od zwykłego smutku? To bardzo proste, smutek to reakcja na pewnie wydarzenia i z reguły jest krótkotrwały. Natomiast obniżenie nastroju, które wynika z depresji potrafi utrzymywać się nawet kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Dzisiejsze wydarzenie jak już wspomniałem ma w swoich założeniach zachęcać ludzi dotkniętych tą chorobą do leczenia. Czy jest to jednak choroba w pełni wyleczalna? Obecna medycyna pozwala na zmniejszenie lub całkowite zniwelowanie objawów tej choroby poprzez przyjmowanie odpowiednich leków. Jednak nawet gdy już objawy miną, często bywa tak, że po jakimś czasie można zaobserwować powrót objawów depresji. Dlatego właśnie lekarze zalecają profilaktyczne przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych.

Depresja to straszna choroba, która na stale zagościła w naszej kulturze. Takie dni jak dzisiaj przypominają nam o tym, że każda trudność życiowa jest do pokonania. Czasem jednak warto zasięgnąć pomocy lekarza.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: