Finał Szlachetnej Paczki

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-22 08:20:59
Finał Szlachetnej Paczki
  • Foto: Piotr Rozmus

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt społeczny, którego założeń nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Wiosna, a głównym jej celem niesienie materialnej i mentalnej pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W ubiegłoroczną edycję zaangażował się również Powiat Szczecinecki, pomagając Pani Wiesi, ciepłej, łagodnej i mimo wielu zdrowotnych problemów również zawsze uśmiechniętej osobie. Dzięki zbiórce udało się zebrać środki na remont łazienki Pani Wiesi.

Pani Wiesia nie jest w stanie umyć się samodzielnie, od wielu lat nie wychodzi z domu, ale na szczęście może liczyć na pomoc opiekunki i wolontariuszy Świątecznej Paczki. Niestety warunki jakie panowały w łazience Pani Wiesi pozostawiały wiele do życzenia, dlatego wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Szczecinku, podległych mu jednostek, radnych Rady Powiatu Szczecineckiego oraz osób indywidualnych zorganizowano zbiórkę, z której dochód przeznaczono na poprawę warunków sanitarnych Pani Wiesi. W sumie udało się zgromadzić ponad 3 500 zł. Okolicznościowy bon, a także pudełko świątecznych pierników  osobiście Pani Wiesi przekazał starosta Krzysztof Lis. Kiedy wszedł do wspomnianej łazienki, natychmiast zarządził jej kapitalny remont! Dziś (21.02) starosta odwiedził Panią Wiesię ponownie, aby ocenić rezultat prac. Trzeba powiedzieć, że efekt wizualny robi wrażenie, ale najważniejsze jest to, że Pani Wiesia może teraz bez przeszkód korzystać z prysznica.

Pani Wiesia raz jeszcze bardzo dziękowała staroście za okazaną pomoc oraz pracownikom Zakładu Obsługi Nieruchomości, którzy nieodpłatnie wykonali całość prac, od zakupu niezbędnych materiałów i wyposażenia począwszy na położeniu kafelek i terakoty skończywszy. 
W imieniu własnym i Pani Wiesi raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i często bardzo spontanicznie dzielili się przysłowiową złotówką.
 
info: Piotr Rozmus 

  • Foto: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: