Pamięci zamordowanego w Tunezji księdza ze Szczecinka

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-19 06:30:00
Pamięci zamordowanego w Tunezji księdza ze Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Kościół parafialny pw. „Świętej Rozalii” był wczoraj (18.02) miejscem wmurowania pod pamiątkową tablicą kamienia z krwią zamordowanego w Tunezji Marka Rybińskiego - księdza ze Szczecinka.

W dziewiątą rocznicę mordu dokonanego na osobie misjonarza Marka Rybińskiego, pod odkrytą w dniu 04.09.2019r. pamiątkową tablicą w kruchcie kościoła, wmurowany został kamień z krwią zabitego księdza. 

Wcześniej odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji księdza Marka, celebrowana przez proboszcza parafii ks. Jerzego Chęcińskiego. Podczas liturgii obecny był ojciec Marka Rybińskiego, który na prośbę kapłana, przed zakończeniem mszy, opowiedział historię swego syna.

Pracujący w Tunezji na misji ksiądz, został pozbawiony życia przez Tunezyjczyka, który chcąc uniknąć oddania długu uderzył kapłana młotkiem w głowę a następnie nożem poderżnął mu szyję.

Z miejsca zbrodni zabrany został kamień, na którym zachowała się krew księdza. Właśnie ten kamień wraz z różą z miejsca zbrodni, zostały wczoraj umieszczone pod tablicą.


Relacja z przebiegu zdarzenia w dzisiejszym wydaniu wiadomości „Echa Dnia”.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: