Światowy Dzień Kota

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-17 14:08:59
Światowy Dzień Kota
  • Foto: TV Gawex

Wszystkie koty obchodzą dziś swoje święto. Przy okazji Światowego Dnia Kota, zwróćmy szczególną uwagę na problem bezdomności tych szczególnych zwierząt.

 
Światowy dzień kota to święto, które znają głównie mieszkańcy Polski oraz Włoch, lecz to nie znaczy, że tylko te kraje je obchodzą. Właśnie 17 lutego, ludzie zwracają szczególną uwagę na problem bezdomności kotów i zastanawiają się jak im pomagać. Szczecineckie schronisko regularnie przyjmuje koty, które nie mają swojego domu i podejmuje działania zapobiegające wzrostowi bezdomności tych zwierząt.
 
Kot to zwierzę, które już na stałe zagościło w naszym życiu. W dużej liczbie domów spotkać może te milusińskie zwierzęta. Jednak kot to również zwierzę, które często woli żyć na świeżym powietrzu, nie posiadając własnych czterech ścian. To właśnie szczególnie tym zwierzętom należy pomagać.
 
Mieszkańcy naszego miasta regularnie wspomagają szczecineckie schronisko dla zwierząt. Pomoc dla schroniska to ważne, ale nie jedyne działanie, jakie mieszkańcy Szczecinka podejmują, aby pomagać dzisiejszym jubilatom. Nie zapominajmy o bezdomnych kotach nie tylko dzisiaj, ale przez cały rok starajmy się dokarmiać te milutkie stworzenia.
 
Dziś (17.02) w serwisie informacyjnym Echa Dnia wyemitujemy materiał na temat Światowego dnia kota.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: