Koncert „Chasing Embers” w Bornem Sulinowie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-16 13:59:26
Koncert „Chasing Embers” w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Po raz kolejny borneńska Stacja Kultura otworzyła zawór, którym popłynęła kultura przez wielkie „K”. Wczorajszy wieczór (15.02) dla wielu osób będzie niezapomnianą chwilą spędzoną w Budynku Kulturalno-Oświatowym, zagrał tam bowiem angielski zespół rockowy „Chasing Embers” z wokalem Agnieszki Osmałek-Madejskiej.

Agnieszka Osmałek-Madejska jest szczecinecczanką, która w 2014 roku wyjechała na podbój muzyczny do Anglii. Właśnie tam rozpoczęła się jej przygoda z zespołem „Chasing Embers”, który ma już ugruntowaną pozycję na brytyjskim rynku muzycznym. 

Wokalistka od kilku lat współpracuje z borneńską „Stacją Kultura”. Właśnie te relacje pozwoliły na sfinalizowanie wczorajszego koncertu brytyjskiej kapeli. Zespół na specjalne zaproszenie swej wokalistki i „Stacji Kultura” przyleciał do Polski aby dać swój pierwszy koncert. Muzycy są zafascynowani polskimi klimatami. Grupę tworzą wykładowcy wyższych uczelni.

Brytyjska kapela znana jest ze swego mocnego brzmienia, jednak z okazji Walentynek postanowili zagrać najbardziej znane hity ze światowego repertuaru związanego z najpiękniejszym i uskrzydlającym uczuciem jakim jest miłość

Koncert odbył się w dwóch częściach, zaś w przerwie, obecna na nim burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, pogratulowała Ginie Malinowski za zdobycie tytułu „Osobowość Roku w kategorii Kultura”.

Szersza relacja z koncertu zespołu „Chasing Embers” w poniedziałkowym wydaniu wiadomości „Echa Dnia”. Zapraszamy również do obejrzenia wywiadu z solistką zespołu Agnieszką Osmałek-Madejską we wtorkowym programie „Działo się”, zaś na obszerne fragmenty koncertu zapraszamy przed telewizory w sobotę (22.02).

Zachęcamy również do zapoznania się z foto-galerią do artykułu.
 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: