Trzy miesiące aresztu za rozbój

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-14 14:34:07
Trzy miesiące aresztu za rozbój
  • Foto: pixabay

Kryminalni ze szczecineckiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 lat, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Szczecinka. Sprawcy szarpiąc i dusząc mężczyznę przewrócili go na ziemię a następnie dokonali kradzieży telefonu komórkowego i pieniędzy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinku zastosował wobec podejrzanych mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

W nocy z piątku (7/8.02) na sobotę na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku trzech mężczyzn spotkało się pod pretekstem wspólnego spożywania alkoholu. Podczas spotkania dwóch mężczyzn zaczęło grozić trzeciemu z biesiadników pozbawieniem życia i zakopaniem w ziemi. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury w wyniku której mieszkaniec Szczecinka został pobity a następnie skradziono mu pieniądze i telefon, który miał w kurtce.

Powiadomieni o fakcie funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Kryminalni bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Szczecinka w wieku 35 lat.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku wystąpić z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec dwóch 35 – letnich rozbójników 3-miesięczny areszt.

Za ten rodzaj przestępstwa popełnionych przez mieszkańców Szczecinka Kodeks Karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa KPP w Szczecinku

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: