Wojska Obrony Terytorialnej w naszym województwie

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-13 11:39:18
Wojska Obrony Terytorialnej w naszym województwie
  • Foto: https://terytorialsi.wp.mil.pl/

Województwo zachodniopomorskie może czuć się bezpieczne. Wszystko za sprawą powstającej w naszym województwie Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

 
Wojska Obrony Terytorialnej to samodzielny rodzaj siły zbrojnych powstający na terenie całego kraju. Głównym zadaniem żołnierzy WOT jest obrona oraz wsparcie lokalnych społeczności w razie konfliktu zbrojnego. Również nasze województwo zyska żołnierzy, którzy zawszę będą gotowi aby nieść nam pomoc i wsparcie.
 
Wojska Obrony Terytorialnej zostaną rozlokowane na terenie całego województwa. Jednym z najważniejszych miejsc jest Choszczno, gdzie znajduje się 141 Batalion Piechoty Lekkiej. Poza wspomnianą miejscowością żołnierzy WOT gościć będą takie miejscowości jak Szczecin gdzie znajduje Sztab Brygady, Stargard Szczeciński, oraz Trzebiatów i Wałcz.
 
Rekrutacja do Wojsk Obrony Terytorialnej wciąż trwa. Wszyscy, którzy już zdążyli się zgłosić są już w trakcie szkolenia, po którym złożą uroczystą przysięgę. Szkolenie trwa 16 dni i odbywa na poligonie w Wędrzynie.
 
W nowo powstałej brygadzie swój udział mają również przedstawiciele naszego miasta i okolic. Na poligonie w Wędrzynie szkolą się mieszkańcy naszego regionu. Jako pierwsi w szeregi WOT zgłosili się uczniowie klas mundurowych, ale to niejedyny nasz akcent w tej brygadzie.
 
Więcej informacji wyemitujemy dziś (13.02) w serwie informacyjnym Echa Dnia.
 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: