Nazywam się miliard

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-13 06:00:00
Nazywam się miliard
  • Foto: pixabay

Już jutro (14.02) o godz.17:30, pod Ratuszem na Placu Wolności, odbędzie się antyprzemocowy flash mob „One Billion Rising / Nazywam się Miliard”. Układ taneczny zorganizowany społecznie przez szczecinecczanki w geście solidarności, celem zwrócenia uwagi na miliard kobiet i dziewczynek doznających i cierpiących z powodu drastycznej przemocy.

Wg raportu ONZ wobec  co trzeciej żyjącej na świecie kobiety lub dziewczynki stosowana jest przemoc seksualna. W geście solidarności z ofiarami przemocy od kilku lat kobiety w blisko 200 krajach w celu zwrócenia uwagi na ten problem tańczą. 

Ten sam powód kieruje szczecinecczankami, które jutro przed Magistratem wykonają układ taneczny. 

Organizatorki (Małgorzata Kisiel, Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz i Monika Firaza) zapraszają do wzięcia udziału w dniu dzisiejszym (czwartek – 13 lutego) o godz. 19:00 w ostatniej próbie przed finałem w Hali Sportowej przy ul.  Artyleryjskiej 9 (dawna Budowlanka). Jak podkreślają, „wystarczy udział w jednej próbie!

Układ jest prosty, łatwo się go nauczyć.  Nie potrzeba żadnej precyzji czy jakichś wyjątkowych zdolności. Liczy się entuzjazm i chęci. Organizatorki zapraszają całe rodziny, „bo tańczy nas miliard dla jednej i jedna/jeden dla miliarda kobiet na świecie doznających przemocy! Tańczymy, „bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię". Robimy to dla tej, która nie ma dziś siły tańczyć z nami”. 

W trakcie próby istnieje możliwość rozmowy indywidualnej ze specjalistami działającymi na polu przeciwdziałania przemocy.

W ramach akcji organizatorki dystrybuują ulotki ulotki dot. zjawiska przemocy oraz miejsc, w których można szukać wsparcia.

 

Info: Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz

 

Nazywam się miliard

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: