"Mniej Zależni" – bardziej niezależni

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-12 14:28:53
"Mniej Zależni" – bardziej niezależni
  • Foto: Pixabay

„Mniej Zależni” to nazwa programu, który realizuje szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W ramach tego programu osoby niesamodzielne oraz zagrożone ubóstwem mogą liczyć na pomoc w formie usług społecznych.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej walczy z wykluczeniem ze społeczeństwa osób niesamodzielnych. Jednym ze sposobów tej walki jest program „Mniej Zależni”, który ma ułatwić osobom niesamodzielnym dostęp do pomocy społecznej. Ten program to nie jedyne działanie, jakie podejmuje szczecinecki MOPS w ramach walki o poprawę bytową osób niesamodzielnych.

 

 

W ramach tego projektu szczecinecki MOPS planuje szereg działań. Osoby, które zostaną objęte programem, będą mogły liczyć np. na usługi opiekuńcze czy opiekę wytchnieniową. Pomoc dotyczyć będzie również opiekunów osób niesamodzielnych.

 

 

Tego typu projekty, nie bez powodu zyskują na popularności. Na terenie naszego miasta wzrasta średnia wieku mieszkańców, co powoduje większość ilość osób potrzebujących wsparcia takich instytucji jak szczecinecki MOPS.

 

Więcej informacji na temat Programu wyemitujemy dziś (12.02) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: