Dzień Bezpiecznego Internetu

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-11 12:56:42
Dzień Bezpiecznego Internetu
  • Foto: https://pixabay.com

Dziś w całej Europie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak wszyscy wiemy, sieć to nie zamknięty ciemny pokój, w którym nikt nas nie zauważy.

 
Internet to pokaźne źródło wiedzy oraz ułatwienie w dostępie do informacji. Ten sposób przekazu danych bardzo zmienił życie wielu ludzi. Dzięki dostępowi do informacji poprzez wyszukiwarki internetowe szeroka wiedza, która kiedyś była rzeczą wyjątkową dziś jest czymś oczekiwanym i powszechnym.
 
Nie każdy jednak wie jak prawidłowo obchodzić się z tym bogatym źródłem informacji. Dzisiejsze święto ma przypominać wszystkim, ale szczególnie dzieciom i młodzieży jak prawidłowo korzystać ze stron internetowych. Podstawą do bezpiecznego korzystania z internetu jest dostęp do programu antywirusowego, którego obecność na komputerze może uchronić nas od niechcianych problemów z naszym sprzętem.
 
Dostawcy internetu często rywalizują ze sobą w wyścigu, który internet jest najbezpieczniejszy, nie wszyscy jednak muszą to robić, ponieważ niektórzy lokalni dostawcy są po prostu pewni bezpieczeństwa swojego sprzętu.
 
Korzystanie z sieci wymaga nie tylko bezpiecznego łącza internetowego oraz programu antywirusowego. Wszystkie działania, profilaktycznie, które podejmą dostawcy technologii internetowej oraz sami użytkownicy wyposażając swój komputer w odpowiednie oprogramowanie nic nie dadzą jeśli nie będą szły w parze ze zdrowym rozsądkiem użytkowników. Dlatego też pamiętajmy o tym, że  żadne systemy zabezpieczające nie uchronią nas w pełni od ryzyka jakie niesie za sobą korzystanie z sieci. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: