Podejrzany o zabójstwo w rękach Policji

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-10 15:08:22
Podejrzany o zabójstwo w rękach Policji
  • Foto: pixabay

Szczecineccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 49-letniego mężczyzny, do którego doszło 6 lipca 2019r. w jednym z mieszkań na terenie Szczecinka. Zebrany materiał dowodowy, poprzedzony kilkumiesięczną pracą policjantów wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego doprowadził do postawienia 43 latkowi zarzutu zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Na początku lipca policjanci zostali poinformowani o zgonie mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z uwagi na widoczne obrażenia na ciele mężczyzny natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policyjne patrole, w tym policjantów grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy prowadzili czynności procesowe i operacyjne nadzorowane przez pracującego na miejscu prokuratora. Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali szczecineccy policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo śledczego.

Informacje które uzyskali mundurowi w ostatnich tygodniach okazały się przełomowe i to właśnie dzięki nim możliwe było zatrzymanie w dniu 5 lutego br., 43 – letniego mieszkańca Szczecinka. Prokurator, po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy przesłuchał 43-latka w charakterze podejrzanego i przedstawił mu zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dziś (07.02) Sąd Rejonowy w Szczecinku przychylił się do wniosku prokuratury i policji, aresztując mężczyznę na trzy miesiące.

W tej sprawie policjanci ze szczecineckiej komendy zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę – 48 latka, któremu przedstawiono zarzuty nieudzielenia pomocy oraz zarzut utrudniania prowadzonego postępowania przez śledczych za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

 

Info: KPP w Szczecinku

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: