Sprawca podpaleń na terenie Białego Boru usłyszał już zarzuty

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-10 15:02:44
Sprawca podpaleń na terenie Białego Boru usłyszał już zarzuty
  • Foto: KPP w Szczecinku

Policjanci z Posterunku Policji w Białym Borze ustalili a następnie zatrzymali 26 - letniego mieszkańca Miastka, który dokonał dwóch podpaleń na terenie ogródków działkowych w Białym Borze. Mężczyźnie za zniszczenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego br. na terenie ogródków działkowych w Białym Borze doszło do podpalenia domku letniskowego oraz przyczepy campingowej. Sprawca poprzez umyśle podpalenie zniszczył mienie o łącznej wartości około 36 tyś. złotych.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że za wszystkie te czyny może odpowiadać mieszkaniec Miastka. Poczynione przez nich ustalenia doprowadziły do zatrzymania w dniu 4 lutego 26 – letniego mężczyzny.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Mieszkaniec Miastka był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu dlatego też za zniszczenie mienia odpowie on w warunkach recydywy za co grozi mu nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Info: KPP w Szczecinku

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: