Chcieli ukraść paliwo z samochodów

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-10 14:52:22
Chcieli ukraść paliwo z samochodów
  • Foto: e-kg.pl

Dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do zaparkowanych pojazdów wpadło w ręce kołobrzeskiej policji. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia na osiedlu Lęborskie. Około godz.3 w nocy patrolujący tamten rejon policjanci zauważyli podejrzanie zachowujących się mężczyzn, którzy na widok radiowozu schowali się za samochodami. Jak się okazało mężczyźni chcieli włamać się do zaparkowanych na ulicy samochodów i ukraść paliwo ze zbiorników. Przy zatrzymanym 24 i 41-latku ujawniono specjalistyczne węże oraz puste kanistry.

Obaj zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo starszy z zatrzymanych podejrzany jest o inne przestępstwa m.in. kradzieży elektronarzędzi, krótkotrwałego użycia samochodu, włamanie do kontenera na budowie oraz włamań na konta bankowe. Zarzuty jakie przedstawiono 41 latkowi były w tzw. recydywie, dlatego decyzją sądu nabliższe miesiące spędzi w areszcie.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: