Kolejny sukces szczecineckich sportowców

• Jakub Diakun
  • 2020-02-10 14:04:22

Bieganie z roku na roku zyskuje na popularności w naszym regionie, co widać chociażby po ilości sukcesów, jakie mieszkańcy naszego miasta odnoszą w tej dyscyplinie sportu.

Jamneński Tour Biegowy to cykl, który trwał od 1 grudnia 2019 roku aż do minionej niedzieli (9.02). W ramach tego cyklu biegi odbywały się na dystansie 5 km. Ostatnia okazja aby pobiec w ramach Jameńskiego Touru Biegowego odbyła się pod nazwą „Biegu Walentynkowego”

Rywalizacje organizowane cyklicznie miały na celu promocje zdrowego trybu życia oraz samego biegania, które według organizatorów uchodzi za najbardziej naturalny sposób aktywności fizycznej.

Niedzielny bieg był satysfakcjonując dla mieszkańców naszego miasta, ponieważ udało nam się wywalczyć dwa złote medale. Hania Skrobanek zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet w przedziale wiekowym 14-17 lat. Drugi złoty medal przypadł Tomaszowi Drążkowskiemu, który rywalizował w kategorii mężczyzn między 14 a 17 rokiem życia.

To jednak nie koniec sukcesów uzdolnionych sportowców. Hannie udało się również wygrać klasyfikację generalną turnieju w kategorii otwartej. Z kolei Tomasz uplasował się na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej w kategorii M14-17.

info: Kamil Biegański