Ach, ten polonez… Ach, te 100 dni do matury…

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-09 12:00:15
Ach, ten polonez… Ach, te 100 dni do matury…
  • Foto: TV Gawex

Młodzież z Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku, bawiła się do białego rana, zapominając na chwilę o zmartwieniach związanych z maturą.

Jak na dobrą studniówkę przystało, wszystko rozpoczął dopracowany do najdrobniejszych szczegółów Polonez. Ten piękny taniec nie był jednak jedyną, atrakcją, którą przygotowała młodzież popularnego „Rolniczaka”. Część artystyczna, pokazująca w humorystyczny sposób, w jakich kierunkach kształci ich szkoła, rozbawiła do łez nauczycieli oraz wszystkich przyglądających się pokazowi.


Jednak czas zabawy, kiedyś się kończy i zaczyna się okres już ostatnich przygotowań do matury. Jak powiedzieli nam sami uczniowie oraz nauczyciele, matura jest stresująca. Jednak tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 6 mają szczęście do wspaniałych wychowawców, którzy sami mówią o tym, że cały stres biorą na siebie, aby ułatwić młodym ten egzamin.


Matura to newralgiczny moment w życiu młodych ludzi, przełom życia dorosłego i dziecięcego. Pierwszy krok w dorosłe życie trzeba postawić mądrze i rozważnie. Tegoroczni maturzyści powiedzieli nam, że nie boją się tego kroku i są pewni swojej przyszłości. Żeby nie było jednak tak strasznie, to na młodzież po maturze czekają najdłuższe wakacje w ich życiu. Rozmawiając z naszą młodzieżą usłyszeć można było, iż planują ten czas przeznaczyć na zwiedzanie świata.


Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania pióra oraz spełnienia swoich planów życiowych. Dłuższa relacja ze Studniówki w „Rolniku” wyemitujemy we wtorek (11.02) tuż po serwisie Echa Dnia.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: