"Bliskość i dal" w Galerii Sztuki Zamek

  • Adrian Wolanin
  • 2020-02-07 14:48:20
"Bliskość i dal" w Galerii Sztuki Zamek
  • Foto: TV Gawex

Prace Ewy Tressenberg i Oleny Horhol można aktualnie podziwiać w Galerii Sztuki Zamek. Tradycyjny wernisaż wystawy zatytułowanej „Bliskość i dal” miał miejsce we wczorajszy (06.02) wieczór, a wydarzenie swą obecnością uświetniły obydwie artystki.

Przedmiotem zainteresowań obu malarek jest pejzaż. Ich artystyczne zainteresowania są jednak dużo szersze, co zresztą potwierdzają zarówno posiadane wykształcenie, jak i dotychczasowy dorobek obu pań.

Poznanianka Ewa Tressenberg, jest absolwentką Akademii Sztuk Wizualnych, gdzie zdobyła dyplom na Wydziale Projektowania i Kreacji Mody. Prócz malarstwa, zajmuje się również projektowaniem oraz pracami manualnymi. Jej obrazy wielokrotnie gościły na wystawach zarówno w Polsce jak i za granicą.

Z kolei pochodząca ze Lwowa, ale mieszkającej we Wrocławiu, Olena Horhol ukończyła Lwowską Akademię Sztuki i jest specjalistką od projektowania tkanin. Oprócz również licznych wystaw może się pochwalić chociażby pracą nad głośnym filmem animowanym „Mój Vincent”.

Zaprezentowane w ramach wystawy zatytułowanej „Bliskość i dal” prace zrobiły ogromne wrażenie na gościach wernisażu. Chętni do obejrzenia wystawy mogą to uczynić do 1 marca.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (07.02) wydaniu programu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: