Sukces szczecineckiego tenisisty

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-07 13:53:38
Sukces szczecineckiego tenisisty
  • Foto: Piotr Rozmus

W miniony weekend zawodnik Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego oraz uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku razem z 30 czołowymi młodymi tenisistami w swojej kategorii wiekowej z Polski zameldował się w Angie Kerber Academy, aby rywalizować w kolejnym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym.

 
Gabriel świetnie poradził sobie z rolą faworyta w turnieju (rozstawienie z nr 2) i do finału doszedł dziarskim krokiem pokonując czterech bardzo silnych przeciwników.
 
Po rozstawieniu w I rundzie Gabriel rywalizację rozpoczął od rundy II gdzie pokonał (6:4, 5:7, 6:1) reprezentującego Warsaw Tennis Academy – Philipa Bloma. W ćwierćfinale na Gabriela czekał Adam Bajurko (Warszawianka Warszawa Klub Tenisowy) – wynik to 7:5, 6:2 dla Gabriela, a w półfinale zawodnik z tego samego klubu Damian Piekarz, który przy stanie 3:3 poddał mecz. Tym samym Gabriel znalazł się w finale.
 
Po odpoczynku Gabriel stanął do walki finałowej z Goranem Zgołą z AZS Poznań. Tutaj również walczył dzielnie do ostatniej piłki. Pierwszy set rozstrzygnął tie-break na korzyść Gabriela 7:6, drugi set zakończył się 6:2!
 
Zawodnik STT Szczecinek grając w parze z Marcelem Nawarą (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) osiągnął także półfinał gry deblowej.
Gratulacje dla Gabriela, jego rodziców i trenerów pracujących z nim na co dzień.
 
info: Piotr Rozmus 

  • Foto: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: