Remont hali sportowej w Zespole Szkół nr. 2 im. Księcia Warcisława IV

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-06 14:49:40
Remont hali sportowej w Zespole Szkół nr. 2 im. Księcia Warcisława IV
  • Foto: TV Gawex

Trwa remont hali sportowej przy ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. W zakres prac wchodzi termomodernizacja samego budynku z modernizacją ogrzewania, a także remont i przebudowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem i dostawą wyposażenia. W ramach tej pierwszej zostaną ocieplone ściany zewnętrzne i fundamentowe budynku, dach, wymienione okna i drzwi, posadzki na gruncie, oraz zamontowane elektryczne siłowniki w oknach budynku. W środku nowe oblicze zyska nie tylko sala, ale również zaplecze socjalno-sanitarne.

W hali zostanie zainstalowana nowoczesna nawierzchnia z wykładziny sportowej, pojawi się również nowa instalacja elektryczna wraz z oświetleniem LED, instalacja alarmową, a także ławki i szereg nowych urządzeń sportowych jak: kosze z tablicami, bramki, gniazda i słupki do piłki siatkowej, piłkochwyty, drabinki, kozły, skrzynie, materace, statyw sędziowski i wiele innych. Uczniowie będą mogli również korzystać z nowej, profesjonalnie wyposażonej siłowni, w której oczywiście pojawią się m.in.: atlas, ławeczki, sztangi, hantle, stepery i rowerki treningowe magnetyczne. W zakres wyposażenia wchodzi też nowy stół do pong-ponga.

 

Wykonania zadania podjęła się firma KOP-GLAZUR Zbigniew Kopernacki z Turowa. Koszt całej inwestycji to ponad 1 mln 850 tyś. zł. Ponad 848 tys. zł to wartość samej termomodernizacji budynku. Powiat Szczecinecki otrzymał wsparcie z WFOŚiGW, pożyczkę i dotację, obie opiewające na ponad 424 tys. zł. Remont i przebudowa sali gimnastycznej z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz dostawą wyposażenia pochłonie ponad 1 mln zł. W tym przypadku samorząd powiatowy otrzymał 50% dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Finał prac zaplanowano na maj 2020.

 

Warto również przypomnieć, ze podczas jednego z ostatnich posiedzeń Zarządu Powiatu Szczecineckiego wyrażono zgodę na zakup projektu technicznego hali sportowej, która powstanie przy ZS Nr. 1 im. Komisji edukacji Narodowej w Szczecinku. Jej wymiary to 36mx46m, wysokość prawie 12 m, powierzchnia zabudowy 1670,94m2, powierzchnia użytkowa 1925,40m2, zaś powierzchnia całkowita to 2141,12m2. Projekt przewiduje instalację boisk do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, tenisa, zapasów, gimnastyki i akrobatyki sportowej, badmintona  oraz judo. Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2021-2022. Powiat Szczecinecki będzie aplikował o finansowe wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W planie jest również wybudowanie podobnej hali przy ZST w Szczecinku.

 

info: Piotr Rozmus

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: