Ceny prądu w góre. Co dalej z autobusami elektrycznymi?

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-06 13:55:42
Ceny prądu w góre. Co dalej z autobusami elektrycznymi?
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka Komunikacja Miejska natknęła się na kolejny problem, jakim są podwyżki cen prądu. Czy jednak wzrost opłat ma niekorzystny wpływ na działanie spółki i czy nadal opłaca się kupować autobusy elektryczne?

Na terenie naszego miasta od dłuższego czasu jeżdżą ekologiczne autobusy zasilane prądem. Jednak w związku z podwyżkami cen za  energię rosną koszty użytkowania takich pojazdów, Czy więc ten rodzaj napędu jest dalej opłacalny dla szczecineckiej spółki?
 
Wzrost cen jest znaczący, mimo to koszty jakie należy ponieść za przewóz pasażerów autobusem elektrycznym, są niższe niż pojazdem tradycyjnym o napędzie spalinowym.
 
Mimo omawianych podwyżek szczecinecka spółka zamierza dalej się rozwijać, jednocześnie unowocześniając swoją flotę autobusów. W ubiegłym roku Komunikacja Miejska  starała się o uzyskanie kolejnych autobusów elektrycznych. Jak powiedział nam Tomasz Merk Dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Szczecinku, mimo iż tym razem spółce nie udało się zdobyć pieniędzy na autobusy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, jest spokojny o rozwój spółki, ponieważ od decyzji CUPT zostało złożone odwołanie. Dzięki temu Dyrektor Zarządu głęboko wierzy, iż uda się naszej Komunikacji Miejskiej zdobyć kolejne 10 autobusów elektrycznych.
 
Więcej informacji na ten temat dziś (6.02) w serwisie Echa Dnia.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: