Jakub Hardie-Douglas: Jedyną alternatywą jest stworzenie konsorcjum zdrowia

  • Adrian Wolanin
  • 2020-02-05 15:53:53
Jakub Hardie-Douglas: Jedyną alternatywą jest stworzenie konsorcjum zdrowia
  • Foto: TV Gawex

Na wtorkowy poranek radny sejmiku Jakub Hardie-Douglas zwołał konferencję prasową, w trakcie której odniósł się do głównego tematu poniedziałkowej sesji Rady Powiatu, czyli aktualnej kondycji finansowej szczecineckiego szpitala.

Przedstawiciel Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, podobnie zresztą jak poseł Jerzy Hardie-Douglas na powiatowych obradach, podkreślał, że główna przyczyna problemów naszej lecznicy nie leży w złym zarządzaniu, a niedoszacowanym cenniku zabiegów, wedle którego Narodowy Fundusz Zdrowia wypłaca środki szpitalowi. Do tego dochodzą inne problemy natury ekonomicznej, takie jak konieczność oferowania coraz większych wypłat lekarzom (wynikająca z deficytu specjalistów) oraz rosnące ceny energii elektrycznej czy też gospodarki odpadami (w tym oczywiście medycznymi).

Radny Hardie-Douglas jednocześnie zaprezentował swoje panaceum, mające zapewnić Szpitalowi w Szczecinku pozostanie na medycznej mapie kraju. Lekarstwem miałoby być przeorientowanie lecznicy w konsorcjum zdrowia, w skład którego miałyby wejść również pozostałe gminy Powiatu Szczecineckiego, zgodnie z wcześniej ustalonym i przyjętym algorytmem. Zdaniem Jakuba Hardie-Douglasa, spółce potrzebny będzie jeszcze jeden silny partner, którym może zostać samorząd województwa.

Jak przekonywano na konferencji, zaproponowane rozwiązanie jest jedynym ratunkiem dla szczecineckiej lecznicy. Spotkanie z dziennikarzami zakończyła deklaracja współpracy oraz apel do starosty Krzysztofa Lisa.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (05.02) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (3)

Mieszkaniec 2020-02-05 21:07

Nie ufam ludziom z Platformy .Dauglas poczuł w przyszłości zapach kopert.Im nie zależy na Polsce im zależy na zniszczeniu Polski.Nie wierze w ich czyste intencje.

do Mieszkaniec 2020-03-02 16:00

A ja za grosz nie ufam ludziom z pisu!!!!

Do mieszkańców 2020-04-09 13:43

Może warto poszukać innych opcji, nie istnieje tylko PiS i PO. Trzeba zacząć myśleć a nie obrzucać się wzajemnie błotem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: