Muzealny krąg tajemnic

  • Adrian Wolanin
  • 2020-02-05 15:29:10
Muzealny krąg tajemnic
  • Foto: TV Gawex

„W kręgu tajemnic” – to tytuł najnowszej wystawy czasowej w Muzeum Regionalnym w Szczecinku, która swój wernisaż miała wczorajszym popołudniem (04.02). Ekspozycja poświęcona jest Gotom, którzy, o czym nie wszyscy wiedzą, zamieszkiwali nasze ziemie jeszcze na długo przed pierwszymi Słowianami.

Jak możemy się dowiedzieć z wystawy, po 150 latach osadnictwa gotyckiego na Pomorzu, pozostało sporo archeologicznych artefaktów, mniejszych lub większych. Do tych drugich z pewnością zaliczyć możemy kamienne kręgi, doskonale zachowane chociażby w położonej nieopodal Bobolic miejscowości Grzybnica. Część reprodukcji tego typu obiektu jest również elementem opisywanej wystawy, podobnie jak historia gockiego, choć niestety fikcyjnego wodza Filimera.

Wystawę „W kręgu tajemnic” można zwiedzać do 29 marca. Najmłodszych mieszkańców zachęcamy jednak do udziału w organizowanych przez muzeum „Feriach z Gotami”. Szczegóły na fejsbukowym profilu placówki oraz wkrótce na antenie TV Gawex. Więcej o wystawie zaś w dzisiejszym (05.02) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: