Droższe śmieci w Bobolicach

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-05 15:20:27
Droższe śmieci w Bobolicach
  • Foto: Pixabay

W gminie Bobolice wzrosły opłaty za odbiór śmieci. Obecnie mieszkańcy zobowiązani są do płacenia 10 zł za metr ³ zużytej wody. Zmieniony został system naliczania tych opłat.

Gmina Bobolice od 01 lutego przeszła na inny system gospodarowania odpadami bowiem do końca stycznia br. opłaty wnoszono w związku z obciążeniem za jedną osobę. Nie było to jednak współmierne do ponoszonych przez gminę kosztów.

Jak się okazało system był nazbyt nieszczelny, bowiem wypełniane przez mieszkańców ankiety nie zawsze szły w parze z rzeczywistością.

Analiza ilości zamieszkałych na terenie gminy osób z ilością opłat wniesionych za odbiór odpadów śmieciowych, pozwoliła stwierdzić, iż różnice pomiędzy stanem w dokumentacji a realnie zamieszkujących na terenie gminy osób, są zaniżone o ponad 2 tys.

Wobec takiego stanu rzeczy, zastosowano metodę opłat „od wody", czyli mieszkańców dokonujących opłat za realne zużycie metra sześciennego na osobę. W chwili obecnej opłaty za 1 metr zużytej wody wynoszą 10 zł. Metoda ta jest łatwiejsza do weryfikacji osób dokonujących opłat z realnymi usługami gminy.

Gospodarką bobolickich śmieci zajmuje się wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. 

 


 

Komentarze (2)

Ktoś kto płaci 2020-02-21 16:42

Jakie 10 zł za metr? Skąd te nieprawdziwe informacje?

Marcin 2020-02-23 19:49

Do mojego przedmówcy,10zł/m3 wody przy śmieciach segregowanych oraz 20zł/m3 przy braku segregacji.Widocznie nie segregujesz i dlatego płacisz więcej. Uchwała RM w Bobolicach: https://bobolice.pl/cms/19032/gospodarka_odpadami

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: