W SP7 dziewczęta rywalizowały o tytuł mistrzowski w siatkówce

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-05 15:17:11
W SP7 dziewczęta rywalizowały o tytuł mistrzowski w siatkówce
  • Foto: TV Gawex

W ramach miejskiego cyklu Igrzyska Dzieci, tym razem przyszedł czas na rozegranie rywalizacji wśród miłośniczek drugiej pod względem popularności dyscypliny w Polsce. Najmłodsze siatkarki z naszego miasta stawiły się więc dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7, by stoczyć zacięty bój o tytuł najlepszej drużyny w Szczecinku.

Po obu stronach siatki na hali Szkoły Podstawowej nr 7 spotkały się drużyny z naszego miasta, aby rywalizować o tytuł mistrza Miasta Szczecinek w siatkówce dziewcząt ze szkół podstawowych.

 

Rywalizacja była bardzo zacięta. Wyrównany poziom rozgrywek nie pozwalał na wskazanie faworyta do ostatniego meczu. System rozgrywek sprawił, że każdy mecz był tak samo ważny. Brak rozgrywek w grupach pozwolił wszystkim uczestnikom na rozegranie takiej samej ilości meczów.

 

Szczecinecka młodzież, kryje wiele talentów siatkarskich. Specjalne zdolności należy jednak właściwie rozwijać, aby dały porządne efekty. Niestety jak powiedział nam trener siatkówki oraz organizator turnieju w dzisiejszych czasach dzieci często wolą gry komputerowe od treningów sportowych.

 

Nasze miasto jest dobrze przygotowane, aby kształcić młodzież chcącą trenować siatkówkę. Poziom naszego miasta w tej dyscyplinie sportu jest bardzo wysoki, co było widać po dzisiejszym turnieju.

Rozgrywki szkół podstawowych w siatkówce dziewcząt na tym się nie kończą. Zwycięzca poza tytułem mistrza, oraz złotymi medalami będzie reprezentować powiat w rozgrywkach wyższego szczebla.

 

Relacje z turnieju wyemitujemy dziś w serwisie informacyjnym Echa dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: