O szpitalu na sesji Rady Powiatu w Szczecinku

  • Adrian Wolanin
  • 2020-02-04 16:21:27
O szpitalu na sesji Rady Powiatu w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Do niełatwych należałoby zaliczyć wczorajsze (03.02) obrady Rady Powiatu w Szczecinku, w których prócz radnych uczestniczyło m.in. aż czterech posłów w osobach Małgorzaty Golińskiej, Czesława Hoca, Jerzego Hardie-Douglasa oraz Radosława Lubczyka, a także licznego grona samorządowców.

Głównym tematem spotkania było omówienie sytuacji szczecineckiego szpitala, co do której wszyscy byli akurat jednomyślni uważając, że jest bardzo zła. Jednocześnie biorący udział w dyskusji mieli własne, odmienne plany na, nomen omen, uzdrowienie naszej lecznicy.

Starosta Krzysztof Lis, powołując się na plan naprawczy przedstawiony przez Prezes Szpitala Annę Złotowską, podkreślał, że szansa na uratowanie placówki jest duża, ale jest uzależniona od czasu oraz dobrej woli właścicieli spółki. Zdaniem starosty, obecna sytuacja lecznicy jest efektem złego zarządzania, co miały potwierdzić zaprezentowane wyniki audytu w placówce.

Zupełnie innego zdania był obecny na sesji poseł Jerzy Hardie-Douglas, który po raz kolejny podkreślał, że wszystkiemu winny jest nieaktualizowany od lat cennik procedur medycznych refundowanych przez NFZ. Dla byłego Burmistrza Szczecinka remedium na złą sytuację byłoby przejęcie części udziałów szpitala przez pozostałe gminy Powiatu Szczecineckiego oraz przede wszystkim przez Urząd Marszałkowski.

Szczecinecki szpital zostanie jednak najprawdopodobniej objęty wspomnianym już wcześniej programem naprawczym, który ma potrwać 3 lata. Zakłada on m.in. podwyższenie kapitału zakładowego spółki, położenie nacisku na najbardziej dochodowe procedury medyczne oraz dalsze rozmowy z wierzycielami (głównie z ZUS-em).

Najważniejsze, że po wczorajszej radzie, wszyscy są jednomyślni również w kwestii tego, że o szpital należy z całych sił walczyć.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (04.02) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: