Wielka walka o mistrza szczypiorniaka szkół podstawowych

  • Jakub Diakun
  • 2020-02-03 14:41:55
Wielka walka o mistrza szczypiorniaka szkół podstawowych
  • Foto: TV Gawex

Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali dziś o tytuł Mistrza Powiatu Szczecineckiego w piłce ręcznej chłopców. Rywalizacja była bardzo zacięta, a młodzież nie oszczędzała sił i z wielkim zapałem walczyła o każdą piłkę.

Szkolne rozgrywki w piłce ręcznej zgromadziły uczniów wielu szkół z naszego powiatu. W rywalizacji, poza tradycyjnymi bywalcami z naszego miasta udział wzięły drużyny z Żółtnicy oraz Grzmiącej

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w tegorocznych rozgrywkach wierzyli w swój sukces. Zwycięstwo w tym turnieju nie było im jednak dane, musieli ustąpić miejsca na najwyższym stopniu podium zawodnikom innej szkoły. Gospodarze nie zdołali zdobyć wymarzonego tytułu. Powodów takiego obrotu sprawy doszukiwać się można w wielu aspektach. Rozmowa z jednym z trenerów na zawodach wskazała nam bardzo możliwy czuły punkt młodzieży, którym jest zbyt duży wpływ komputerów na ich życie.

 

 

Szkolne rozgrywki sportowe mimo coraz większej roli gier komputerowych w życiu młodych ludzi wciąż są okazją do odkrycia talentu w danej dyscyplinie sportu. Nasze miasto kryje wiele talentów sportowych. Niestety sportowy talent młodzieży, nierzadko bywa stłamszony przez komputery, których zbyt duży udział w naszym życiu powoduje np. ograniczenie koordynacji ruchowej.

 

 

Rywalizacja w tego typu turniejach dla młodych uczniów szkół podstawowych często bywa stresująca. Jednak doświadczenie, które zbiorą grając na takich imprezach będzie im pomocne w późniejszym radzeniu sobie z nerwami. Powiatowy turniej szkół podstawowych w popularnego szczypiorniaka, nie kończy rywalizacji młodzieży. Zwycięzca w dzisiejszym turnieju będzie rywalizował w rozgrywkach wyższego szczebla.

Więcej informacji na temat rywalizacji w dzisiejszym wydaniu serwisu Echa Dnia.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: