Raport Straży Miejskiej. Agresywnie i nieobyczajnie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-03 13:27:06
Raport Straży Miejskiej. Agresywnie i nieobyczajnie
  • Foto: Pixabay

W okresie od 27.01.2020 r. do 02.02.2020 r. strażnicy podjęli 160 interwencji w stosunku do 152 osób. Mieszkańcy zgłosili 34 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 30 zdarzeń. W pięciu przypadkach udzielano pomocy w uruchomieniu samochodów. Założono 11 blokad na koła pojazdów. Do schroniska dla zwierząt, lecznicy przewieziono 6 zwierząt. Codziennie, regularnie kontrolowane są miejsca przebywania osób bezdomnych.

27.01.2020 r. około godz.2220 dyżurny Straży Miejskiej skierował patrol na Plac Wolności, gdzie zgłoszono kobietę, która od dłuższego czasu dziwnie się zachowuje. Na miejscu zastali opisaną kobietę. Podczas prowadzenia interwencji wypowiedzi kobiety były irracjonalne i nierzeczowe. Kobieta miała wyraźnie zaburzenia psychiczne. W związku z tym za pośrednictwem dyżurnego na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał kobietę do szpitala.  

30.01.2020r. około godz. 20:10 na ulicy Wiejskiej zgłoszono trzymanie psa w złych warunkach. Strażnicy zastali zwierzę na łańcuchu, który był zaplątany w krzaki, co ograniczało mu dostęp do miski z wodą i karmą. Buda dla pasa była za mała, wokoło było bardzo dużo psich odchodów.  Pies od dawna nie był spuszczany z łańcucha. Mężczyzna pod którego opieką pies się znajdował był schorowany, miał problemy z poruszaniem się. Strażnicy zaproponowali odwiezienie psa do schroniska, na co mężczyzna zgodził się.

31.01.2020r. około godziny 19:55 dyżurny Straży Miejskiej skierował patrol na ulicę Kopernika, gdzie zgłoszono, że mężczyzna przed klatką schodową bije kobietę. Na miejscu strażnicy zastali poszkodowaną oraz mężczyznę, który ją pobił. Świadkowie zdarzenia zeznali, że widzieli jak mężczyzna kilkukrotnie uderza pięścią w twarz kobietę i szarpie ją. Ponieważ sprawca zachowywał się agresywnie, odgrażał się kobiecie i głośno wykrzykiwał wulgaryzmy nie stosując się do wydawanych poleceń użyto wobec niego przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Został umieszczony w radiowozie w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Poszkodowana posiadała widoczne rozcięcie na ustach, lecz odmówiła pomocy lekarskiej. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano sprawcę pobicia.

31.01.2020r. około godz. 2230 operator monitoringu zauważył mężczyznę oddającego potrzebę fizjologiczną w postaci moczu, na ścianę budynku przy ulicy Wyszyńskiego. Dyżurny skierował tam patrol SM. Od mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu z ust, miał bełkotliwą mowę, w trakcie legitymowania mężczyzna wielokrotnie głośno używał słów wulgarnych. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie zaproponowano mandat karny, którego przyjęcia odmówił. Został poinformowany o skierowaniu na niego wniosku do sądu o ukaranie.

02.02.2020r. około godziny 18:40 do dyżurnego SM wpłynęła telefoniczna informacja, gdzie zgłoszono osobę bezdomną leżącą na schodach w klatce schodowej w budynku przy ulicy Spółdzielczej. Strażnicy na czwartym piętrze zastali mężczyznę, który był brudny, czuć było od niego nieprzyjemny odór alkoholu i moczu, mężczyzna na schodach załatwiał również potrzebę fizjologiczną. W porozumieniu z dyżurnym Straży Miejskiej został przewieziony do ogrzewalni oraz został poinformowany o skierowaniu na niego wniosku o ukaranie do sądu.

02.02.2020r. ok. godziny 23:10 na ulicy Wyszyńskiego operator monitoringu zauważył starszego mężczyznę, który szedł ulicą w kapciach, bez kurtki. Gdy patrol dotarł do mężczyzny, ten oświadczył, że nie potrzebuje pomocy, tylko szuka sklepu z alkoholem.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: