Znakomite wyjazdowe występy AP Szczecinek

  • Adrian Wolanin
  • 2020-02-03 10:47:41
Znakomite wyjazdowe występy AP Szczecinek
  • Foto: Akademia Piłkarska Szczecinek

Fantastyczne występy na wyjazdowych turniejach zanotowali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Reprezentanci szczecineckiego ośrodka futbolowego swoje nieprzeciętne umiejętności pokazali rywalom na gościnnych występach w turniejach Partner Cup Barwice oraz Gavia Cup Choszczno.

Jako pierwsi, bo jeszcze w sobotę 25 stycznia, na halowy parkiet wyszli piłkarze z rocznika 2010. Na co dzień trenowani przez duet szkoleniowców Jakub Śpiegowski i Kamil Szafraniec, tym razem na turniej udali się pod opieką Jarosława Kozaneckiego. Po zwycięskim starciu z grupowymi rywalami, w trakcie którego młodzi szczecinecczanie nie stracili nawet bramki, przyszedł czas na fazę pucharową. W półfinale udało się pokonać 3:1 ekipę z Mielna, w finale zaś 2:1 UKS Akademię Piłkarską Reissa, w wyjazdowym spotkaniu derbowym.

Kadra UKS Akademii Piłkarskiej Szczecinek na turniej Partner Cup Bobolice: Grzegorz Bakuła, Bartosz Bobyk, Grzegorz Konopiński, Paweł Medenecki-Świętowicz, Łukasz Nazarewski, Dominik Rostek, Mikołaj Stasik, Dominik Stępień, Patryk Stolarczyk, Oskar Sulej

Faza grupowa:

  • AP Szczecinek-Błonie Barwice 4:0 (Dominik Stępień x2, Grzegorz Bakuła, Dominik Rostek)
  • AP Szczecinek-GAP Bruskowo Wielkie 0:0
  • AP Szczecinek-Gwardia Koszalin II 3:0 (Dominik Rostek x2, Paweł Medenecki-Świętowicz)
  • AP Szczecinek-Mewa Resko 3:0 (Grzegorz Konopiński, Bartosz Bobyk, Dominik Rostek)

Półfinał:

  • AP Szczecinek-AP Mielno 3:1 (Dominik Stępień, Grzegorz Bakuła, Dominik Rostek)

Finał:

  • AP Szczecinek-UKS Akademia Piłkarska Reissa Szczecinek 2:1 (Dominik Stępień, Bartosz Bobyk)

Z kolei w niedzielę, 26 stycznia, najmłodsi piłkarze AP Szczecinek wyjechali na swój pierwszy w życiu wyjazdowy turniej. Podopieczni trenera Doriana Pacałaty udali się busem aż do Choszczna, gdzie grano wedle niełatwych, szczególnie dla najmłodszych, zasad – nie tylko w systemie „każdy z każdym”, ale również przy 4 zawodnikach w polu (co rzadko się zdarza na tego typu turniejach), jak również bez bramkarzy.

Zgodnie z tradycją podobnych zawodów, każdy uczestnik imprezy powinien czuć się zwycięzcą, gdyż nie była prowadzona klasyfikacja, a dodatkowo wszystkie ekipy wróciły do domu nie tylko z uśmiechami na twarzy, ale i pamiątkowymi medalami, dla wielu pierwszymi w kolekcji.

Miałem duże obawy, ponieważ dla tych małych malusieńkich był to pierwszy wyjazd w tak dalekie strony bez rodziców – powiedział trener Dorian Pacałaty, jednocześnie dodając – Jednak wyjazdy z trenerem na turniej rządzą się innymi prawami, dzięki temu wszyscy zawodnicy z dużym zaskoczeniem mówili, że jest fajnie nawet bez rodziców. Sportowo i wychowawczo podsumowuję wyjazd na bardzo duży plus, zarówno dla zawodnika jako aspekt podbudowania pewności siebie, jak i rodziców jako aspekt zaufania do trenera.

Kadra UKS Akademii Piłkarskiej Szczecinek na turniej Gavia Cup Choszczno: Ksawery Stasik, Jan Firaza, Mikołaj Piórkowski, Marcel Konopka, Bartek Kisiel, Jakub Lewandowski, Filip Hałuszka


  • Foto: Akademia Piłkarska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: