"NURD" - spotkanie policjantów ze słuchaczami UTW w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-03 06:00:00
"NURD" - spotkanie policjantów ze słuchaczami UTW w Szczecinku
  • Foto: KPP w Szczecinku

W ubiegłym tygodniu, na terenie całej Polski prowadzone były działania pn. „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wykorzystali możliwość spotkania się ze słuchaczami UTW w Szczecinku i zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo osób pieszych zwłaszcza teraz, kiedy w ostatnim czasie na terenie miasta odnotowano kilka zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych.

Eliminowanie na drodze zachowań niezgodnych z prawem i brak taryfy ulgowej wobec wykroczeń popełnianych przez kierujących przy jednoczesnej edukacji jest gwarantem sukcesu. Warto jednak pamiętać, że na sukces którym jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym pracuje każdy z nas, każdego dnia.

Podczas spotkania policjanci oprócz bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu drogowego omówili również nowe przepisy związane z jazdą na suwak, jak również dotyczące korytarza życia. Przejrzystość informacji połączona z filmami instruktażowymi rozwiała wszelkie wątpliwości słuchaczy.

Wśród słuchaczy policjanci podczas prowadzonej prelekcji zauważyli osoby, które przekonane do zasadności noszenia elementów odblaskowych nie kryły się z tym, że je mają i dzielnie z nich korzystają. Jednak wobec tej części grona, która jeszcze nie była przekonana policjanci przygotowali serię ciężkich argumentów, które zawsze w efekcie końcowym kryją za sobą troskę o najwyższe wartości czyli zdrowie i życie każdego z nas.

Pośród płynnego przeciskania się pomiędzy przepisami Ustawy - Prawo o ruchu drogowym nie zabrakło przypomnienia ze strony mundurowych o oszustwach osób starszych metodą na wnuczka, policjanta czy na szklankę wody.

 
Informacja prasowa KPP w Szczecinku

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: