Strzeżcie się! Doszło do kolejnych oszustw

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-02 17:06:06
Strzeżcie się! Doszło do kolejnych oszustw
  • Foto: pixabay

W miniony czwartek kołobrzeska policja odnotowała dwa przypadki oszustw. Jedno z nich miało miejsce w mieszkaniu ofiary, inne to popularna ostatnio metoda na SMS.

Do pierwszej sytuacji doszło, kiedy do mieszkania 81-latki weszło dwóch mężczyzn. Podawali się za pracowników wodociągów. Kiedy poprosili o włączenie wody w łazience, jeden z mężczyzn pilnował drzwi, drugi zrabował biżuterię o łącznej wartości około 8 tysięcy złotych. Pamiętać należy, że w każdym przypadku pracownicy takich instytucji posiadają firmowe identyfikatory. Interwencję wodociągów można także sprawdzić dzwoniąc z pytaniem do spółki.

Trzeba mieć świadomość, że nie ma obowiązku wpuszczania kogokolwiek do mieszkania. Tego samego dnia policjanci z Kołobrzegu odnotowali, niestety kolejny już, przypadek oszustwa przez SMS. Kobieta odebrała wiadomość, że jej przesyłka została wstrzymana i niezbędna jest dopłata 88 groszy. Naciskając link podany w SMS, przekierowana została do płatności. Tam już podana była inna kwota. Poszkodowana straciła 5900 złotych. Pamiętajmy żeby zachować szczególną ostrożność. Obce osoby w domu warto mieć zawsze na oku, a w przypadku wiadomości niewiadomego pochodzenia, sprawdzać sytuację telefonicznie u źródła.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: