Akademia dla Amelki

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-02 19:30:00
Akademia dla Amelki
  • Foto: TV Gawex

Na hali sportowej OSiR przy ul. Jasnej, spotkało się dzisiaj (02.02.) kilkanaście drużyn piłkarskich rocznik 2010. Była to charytatywna impreza sportowa zorganizowana przez UKS Akademia Piłkarska Szczecinek celem zebrania środków na leczenie i protezę oka dla 2-letniej Amelki Konopińskiej.

Celem pobocznym była popularyzacja piłki nożnej i aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci.

Amelka zmaga się z siatkówczakiem obuocznym. Niestety choroba okazała się silniejsza, przez co dziewczynka utraciła oczko. Dzisiejszy turniej dedykowany był właśnie dzielnej Amelce. 

Jednym z zawodników był Grzesiu z rocznika 2010 – brat chorej dziewczynki. Wszystkie mecze rozgrywane były w duchu koleżeńskiej walki fair play. W zawodach nie było przegranych ani też wygranych. Liczył się udział i sportowa rywalizacja. Organizatorzy przewidzieli wiele nagród, pucharów, medali  i pamiątek z rozegranych dzisiaj meczy dla młodych piłkarzy.

Logistyka turnieju zorganizowana była na najwyższym poziomie. Na zawodników i trenerów czekały ciepłe posiłki i napoje. Organizacja zawodów odbyła się w dwóch turach a w przerwie pomiędzy turniejami przeprowadzona została licytacja piłkarskich pamiątek i loteria fantowa.

Środki pozyskane ze sprzedaży w bufecie, podobnie jak i z licytacji, w całości przekazane zostały na pomoc dla Amelki.

Relacja z „Charytatywnego turnieju piłki nożnej – rocznik 2010-akademia dla Amelki” w jutrzejszym wydaniu wiadomości „Echa Dnia” na antenie TV Gawex.

 


 

Akademia dla Amelki

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: