Nie hejtuj! Inspiruj

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-02-01 13:52:28
Nie hejtuj! Inspiruj
  • Foto: TV Gawex

Kampania realizowana przez Ukraińców i Romów przeciwko dyskryminacji i hejtowaniu mniejszości narodowych. Wczorajsze (31.01) zaproszenie na wystawę Doroty Aleksandrowicz to początek programu na Pomorzu Zachodnim, którego celem jest walka z dyskryminacją i nienawiścią w stosunku do mniejszości romskiej i ukraińskiej.

Wczorajsze spotkanie poza walorami artystycznymi wypływającymi z obcowania ze sztuką fotograficzną Iwony Aleksandrowicz miało również na celu zachęcenie społeczeństwa do odkrywania bogactwa kultury przedstawicieli mniejszościowych w całym kraju.

W związku z tym organizowane będą różne kampanie i projekty, warsztaty antydyskryminacyjne czy też romsko-ukraińskie wspólne kolędowanie.

Przedsięwzięcia te mają stworzyć warunki do wzmocnienia solidarności miedzy największymi na Pomorzu Zachodnim mniejszościami narodowymi. 
Projekt „Nie hej tuj! Inspiruj” realizowany jest przez Związek Romów Polskich i Związek Ukraińców w Polsce przy współpracy TV Zachód.

To jeden z elementów kampanii.  Jedną z twarzy kampanii jest Aleksandra Dębińska, która będąc pół-Romką, żywi nadzieję, że cały program stworzy podatny grunt dla mieszkańców Pomorza Zachodniego do zmiany zapatrywań i stereotypów związanych z mniejszościami.

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: