Droga w Dzikach oficjalnie otwarta

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-31 15:21:19
Droga w Dzikach oficjalnie otwarta
  • Foto: TV Gawex

Dzisiejszy piątek (31.01) w miejscowości Dziki nie był dniem zwyczajnym Właśnie dzisiaj przecięta została wstęga oficjalnie otwierająca drogę łączącą tą miejscowość z DK nr 11. Przy tym podniosłym wydarzeniu obecna była minister Małgorzata Golińska oraz przedstawiciele szczecineckiego starostwa, Lasów Państwowych, gminy Szczecinek oraz wykonawcy projektu.

Budowa drogi podzielona została na dwa etapy. Pierwszy odcinek to kilometr z przebudową przepustu o wartości 2 mln 338 tys. zł, zaś drugim etapem realizowanego przedsięwzięcia o wartości 3 mln 266 tys. zł była odcinek drogi długości 3 km od przejazdu kolejowego w Turowie do pierwszego etapu. Łącznie inwestycja wyniosła niemal 5,5 mln zł. Głównym inwestorem wspomagającym budowę były Lasy Państwowe reprezentowane przez Nadleśnictwo Czarnobór.

W imieniu lokalnej społeczności, słowa podziękowania za wparcie i zaangażowanie złożył wójt gminy Szczecinek. Droga łącząca Dziki z drogą krajową nr 11 to od dawna wyczekiwana inwestycja, która usprawni pracę i życie społeczności korzystającej z nowej drogi. Zarówno dobra wola i chęć we wspólnym przedsięwzięciu Lasów Państwowych doprowadziły do pomyślnego montażu finansowego, którego efektem finalnym jest wyczekiwana droga. Ważnym czynnikiem, który umożliwił tak szybką realizację projektu była również aura, której dodatnie temperatury sprzyjały prowadzonym pracom.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: