Wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w rzucie oszczepem w Szczecinku

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-31 12:29:42
Wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski w rzucie oszczepem w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Wielokrotna Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem odwiedziła dziś Szczecinek. Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 miała okazje, aby posłuchać interesujących i motywujących historii Pani Marceliny Witek. Medalistka rozmawiając z dziećmi chciała pokazać, im że sport jest ciekawszą formą spędzenia wolnego czasu od komputera czy telewizji

Goszcząca dziś w Szczecinku wielokrotna mistrzyni Polski w rzucie oszczepem odwiedziła dzieci ze szkoły podstawowej nr 5, aby opowiedzieć im swoją historię, ale także zachęcić do bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

Pani Marcelina opowiadała młodzieży, jak zaczęła się przygoda ze sportem. Jak się okazuje, jej przygoda ma pewnego anioła stróża. Jest nim jej tata, który zachęcił medalistkę, aby zaczęła uprawiać jakikolwiek sport. Mistrzyni Polski postanowiła wybrać dyscyplinę bliską jej rodzinie, ponieważ uprawiał ją również jej Ojciec, dlatego poszła na trening lekkoatletyki.

 

Wielokrotna rekordzistka Polski w rzucie oszczepem zdradziła dzieciom, jaki jest jej sposób na sukces. Pani Marcelina do tej pory poświęca wiele uwagi treningom ogólnorozwojowym. Pozwala jej to na zachowanie ogólnej sprawności fizycznej na bardzo wysokim poziomie. Jej trener za zarazem tata może być dumny z niekonwencjonalnych metod treningowych, które jak widać, przyniosły pozytywne efekty.

 

Bardzo młoda, a zarazem już bardzo utytułowana lekkoatletka próbowała zaszczepić w naszej młodzieży chęć, aby znaleźli dyscyplinie sportu, która będzie ich pasjonować i poświęcili jej swój czas. Szczecineckie dzieci, mają szeroką ofertę sportową w naszym mieście. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wystarczy chcieć odejść od komputera, a kto wie może treningi zaowocują międzynarodowymi sukcesami, u naszej młodzieży...

 

Więcej na temat tej wizyty w dzisiejszym materia Echa Dnia

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: