Zdrowy kręgosłup. Czy jedzenie ma znaczenie?

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-30 07:00:00
Zdrowy kręgosłup. Czy jedzenie ma znaczenie?
  • Foto: TV Gawex

Aula I LO w Szczecinku im. Ks. Elżbiety była wczoraj (29.01) miejscem spotkania prowadzonego w ramach Europejskiego Cyklu Konferencji „Żyję świadomie”, a zatytułowanemu „Zdrowy kręgosłup. Czy jedzenie ma znaczenie?” Prelekcję poprowadziła Alicja Sójka – neuropata, psycholog, akupunkturzysta wg tradycyjnej metody chińskiej.

Do chwili obecnej, w ramach społecznej kampanii „Żyje świadomie” zorganizowanych zostało 22 konferencje na świecie i w 82 lokalizacjach na terenie Polski. Szczecinek jest kolejną lokalizacją na mapie konferencyjnej prowadzonej w ramach cyklu.Organizatorem konferencji była Joanna Brzegowy.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy, edukacji społecznej i propagowanie świadomego stylu życia, poszukiwanie optymalnych rozwiązań pozostających w zgodzie z naturą oraz przekonania, że tylko i wyłącznie od nas zależy nasze zdrowie oraz życie. 

Idea Kampanii „Żyję świadomie” to aktywne działanie na rzecz świadomości zdrowotnej społeczeństwa. Poszerzana jest wiedza poprzez nauczanie o zdrowych nawykach i profilaktyce przeciw chorobowej.

W kampanii aktywny udział biorą specjaliści z różnych dziedzin, miedzy innymi lekarze medycyny konwencjonalnej, medycyny naturalnej, rehabilitacji, dietetyki i sportu. Owocem tych działań jest zmniejszenie zachorowalności, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Podczas konferencji można było się dowiedzieć za jakie dolegliwości odpowiada określony odcinek kręgosłupa, jak duży wpływ na jego zdrowie ma właściwa dieta, dobór materaca, ćwiczenia, oczyszczenie i odkwaszenie organizmu jak również właściwa suplementacja.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: