Historia zaklęta w bilecie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-30 07:30:00
Historia zaklęta w bilecie
  • Foto: UG Połczyn-Zdrój

Antek Ostrowski, uczeń połczyńskiej „dwójki”, laureatem I miejsca w konkursie wojewódzkim.

Antek jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju.

Zachęcony przez swoją nauczycielkę języka polskiego wziął udział w konkursie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie na pracę literacką pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię."

Ową pamiątką okazał się… bilet prababci Anieli. Bilet to niezwykły, bo, chociaż pożółkły i postrzępiony, stał się trwałym świadectwem losów jednej z wielu polskich rodzin więzionych w łagrach na dalekiej Syberii oraz jej powrotu do ojczyzny.

Antek w sposób niezwykle dojrzały i wzruszający przedstawia historię prababcinego biletu, który wśród złotych pierścionków, obrazów, zegarków i innych przedmiotów okazał się niebanalnym tematem pracy konkursowej.

Zwycięzca konkursu odebrał dyplom i nagrodę w ubiegły piątek 22.01.2020r. w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Podczas uroczystości laureatom konkursu towarzyszyli Dyrektor Ewa Sawka i tata Grzegorz Ostrowski. Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, która bardzo pochlebnie wyrażała się o pracy ucznia.

Antek miał możliwość zwiedzenia archiwum wraz z pozostałymi laureatami. 

 

Informacja prasowa Gminy Połczyn-Zdrój

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: