Pierwszy Klub Seniora w Gminie otwarty

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-28 15:02:46
Pierwszy Klub Seniora w Gminie otwarty
  • Foto: TV Gawex

Seniorzy z Gminy Szczecinek zyskali dziś kolejne miejsce do spotkań. W Gwdzie Wielkiej dzięki pomocy Ministerstwa rodziny pracy i polityki społecznej został otwarty nowy Klub Seniora. Emeryci z terenu naszej gminy zyskali więc miejsce, w którym będą mogli spędzać razem czas.

Na Terenie naszej gminy ciągle wzrasta liczba osób powyżej 60 roku życia. Dotychczas takie osoby nie miały miejsca na terenach wiejskich przeznaczanego do wspólnego spędzenia czasu. Taka okazja pojawiła się teraz za sprawą nowo otwartego w Gwdzie Wielkiej klubu seniora.

 

Pierwszy w naszej gminie klub seniora ma dla swoich członków bardzo szeroką ofertę. Na seniorów czekać będą m. in. zajęcia kulinarne, florystyczne muzyczne. Panowie będą mieli okazje, aby wziąć udział w zajęciach stolarskich.

 

Poza okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Na seniorów czeka specjalnie przygotowane miejsce, gdzie będą mogli usiąść i porozmawiać. Gdyby tego było mało na terenie świetlicy we Gwdzie seniorzy będą mogli skorzystać okazji, aby porozmawiać z psychologiem.

 

 

Seniorzy z naszej gminy w swoim klubie będą mogli również wziąć udział w zajęciach z kultury fizycznej, które prowadzone będą pod okiem instruktora, z wykorzystaniem sprzętu sportowego. Klub seniora w swej ofercie będzie miał również rehabilitanta, który w specjalnej sali będzie czekał na zainteresowanych członków klubu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: