Wyciąg – kolejne rozdanie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-27 15:04:33
Wyciąg – kolejne rozdanie
  • Foto: UM

W szczecineckim ratuszu otworzono dzisiaj (27.01) oferty dotyczące kolejnego już przetargu na budowę wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej przy ul. Winnicznej. Poprzednie przetargi, z powodu ofert przekraczających zakładany budżet – były unieważniane.

Jak się okazało do przetargu stanęła tylko jedna firma, wcześniejsza pretendentka do wykonania wyciągu. Jest to Fabryka Narzędzi GLOB z Bielska Białej. Firma specjalizuje się w budowie nowoczesnych wyciągów narciarskich z wysokim i niskim prowadzeniem liny.

Otwarcie oferty jedynego oferenta nie oznacza zlecenia na wykonanie zamówienia. Zaoferowana za wykonawstwo cena jest wyższa o 115 tys. zł od środków jakie miasto postanowiło przeznaczyć na sfinansowanie przedsięwzięcia (500 tys. zł).

Podobnie jak to wcześniej już miało miejsce – ostateczną decyzję podejmie burmistrz miasta.

Przypomnijmy, ze realizacja projektu miałaby się zakończyć do 26.10.2020r. i obejmować będzie dwa wyciągi, z których główny miałby 200m długości i boczny, dla osób początkujących – 60m.

 

Info: UM

 

Komentarze (3)

Rafiński 2020-01-27 20:49

Utopili PKS, KM, topią szpital i miasto przy gromkim aplauzie ekonomicznych ignorantów.

Tola 2020-01-28 12:24

200 metrów!!!!! iście alpejski stok

Ewelina 2020-01-29 23:17

Zastanawiam się czy pomysłodawcy projektu kiedykolwiek jeździli na nartach... Długość zjazdów i kat nachylenia moze przydać się jedynie do nauki małym dzieciom. Ile tych dzieci jest w okolicy? Czy ludzi stac na taka atrakcje? Nawet jesli sa na to potencjalni klienci, to niestety projekt nie przyniesie zyskow. Zmienia nam sie klimat, brakuje zimy. Gdy sniegu brak, to stok mozna nasniezyc ale to koszt zuzycia wody a i mroz do tego potrzebny. Powstanie wyciag i bedzie stal i niszczal jak wesole miasteczko w Czarnobylu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: