Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Zadbajmy o własne otoczenie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-27 12:48:50
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Zadbajmy o własne otoczenie
  • Foto: pixabay

W okresie od 20.01.2020 r. do 26.01.2020 r. strażnicy podjęli 129 interwencji. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 63 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 33 zdarzenia. 3 osoby zostały przekazane dla zespołów ratunkowych. Jedna przekazana Policji. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 5 samochodów. Zastosowano blokady na koła 10 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazano 5 zwierząt

24.01.2020 12:35 zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na środku chodnika na ul: Warcisława IV. Mężczyzna był upojony alkoholem. Nie mógł poruszać się o własnych siłach. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji. W związku z tym, że zamieszkuje w miejscowości położonej w oddaleniu od Szczecinka na miejsce został wezwany patrol Policji, któremu go przekazano.

26.01.2020 około godziny 3:15 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył grupę osób, które spożywały alkohol oraz narkotyzowały się. Na miejsce udał się patrol mieszany złożony z policjantów oraz strażnika miejskiego. Dochodząc do tej grupy strażnik zauważył jak jeden z mężczyzn rzuca na ziemię zawiniątko i usiłuje je zakryć stopą. Mężczyzną tym okazał się obywatel Ukrainy a w zawiniątku była amfetamina. Mężczyzna ten został zatrzymany przez policjantów.

22.01.2020 na Placu Wolności strażnicy zabezpieczali Performance Kulturalny polegający na prezentacji tańców przez klub AIDA.

 

Przypominamy, że obowiązkiem właściciela jest utrzymanie swojego terenu we właściwym stanie sanitarnoporządkowym.
Zimy praktycznie nie ma, śnieg nie przykrył śmieci, dlatego właścicieli zaśmieconych terenów cały czas motywujemy do pilnowania ich i sprzątania nagromadzonych śmieci.

 

Info: Straż Miejska w Szczecinku


  • Foto: SM w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: