Szczęśliwa „13”

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-24 13:54:28
Szczęśliwa „13”
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Powiat Szczecinecki uplasował się na 13 miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów organizowanym przez Związek Powiatów Polskich

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. „13” okazała się szczęśliwa dla Powiatu Szczecineckiego, bowiem taką właśnie lokatę  zajął w zestawieniu podsumowującym 2019 rok.  

W ubiegłorocznym rankingu samorząd powiatowy uplasował się na 14 pozycji. Awans o jedno „oczko” to jednak spore osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt niezwykle  dużej konkurencji. Tylko w kategorii powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców w której rywalizował Powiat Szczecinecki,  w szranki stanęło niemal sto powiatów. 

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

 

Info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: