Tańczyli przed ratuszem

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-23 13:45:41
Tańczyli przed ratuszem
  • Foto: TV Gawex

Okres karnawału w pełni. Jedna z okazji do zabawy nadarzyła się w Szczecinku wczoraj, przed budynkiem ratusza, gdzie klub Tańca Towarzyskiego AIDA zorganizował zbiorową sesję taneczną

Taniec karnawałowy odbywa się zgodnie z tradycją w bogato zdobionych maskach. Szczecineccy tancerze również założyli kolorowe maski, aby w ten sposób odwołać się do dawnej historii naszego miasta. Retrospekcja do okresu międzywojnia przyniesie nam obraz barwnych korowodów karnawałowych na terenie Szczecinka, do których właśnie odwoływali się tancerze.

 

Zabawa przed ratuszem to kontynuacja, happening który został zainaugurowany rok temu przy okazji 40-lecia Klubu Tańca Towarzyskiego AIDA. Akcja z roku na rok zyskuje na popularności co widać po liczbie dopingujących osób. Każdy mógł tańczyć, nie wszyscy jednak przełamali barierę wstydu.

 

Taniec łączy pokolenia i ludzi, co było widać wczoraj pod szczecineckim ratuszem. W akcji udział wzięły zarówno dzieci jak i dorośli. Jedni i drudzy nie baczyli na kanwę wieku i razem z uśmiechem na twarzy bawili się, tańcząc do rytmów muzyki.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia w dzisiejszym wydaniu serwisu Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: