Czy Marek Zaleski powróci do Szczecinka?

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-23 08:29:29
Czy Marek Zaleski powróci do Szczecinka?
  • Foto: Marek Zaleski FB

Marek Zaleski zajmuje się tworzeniem dekoracji rzeźbiarskich i malarskich dla parków rozrywki, lunaparków, placów zabaw i atrakcji na rynku krajowym i zagranicznym. Najbardziej monumentalną, efektowną i prestiżową pracą było współtworzenie największej scenografii koncertowej Tomorrowland w Belgii. Niestety od dwóch lat artysta nie zamieszkuje już w Szczecinku.

Marek Zaleski od wielu lat znany jest w kraju i za granicą ze swych rzeźb i obrazów. Obecnie artysta jest w trakcie dużego projektu, który zmusił go do zmiany miejsca zamieszkania. Jak oświadczył w rozmowie z TV Gawex, po skończeniu pracy nad obecnym dziełem, ma zamiar powrócić do Szczecinka, miasta, w którym rozpoczynał swą działalność artystyczną.

Końcowym dziełem tworzenia są przede wszystkim dekoracje rzeźbiarskie, scenografie świąteczne, obiekty przestrzenne reklamy wewnętrznej i zewnętrznej, awangardowe rzeźby na reklamę mobilną i ambientową. Artysta zajmuje się również dekoracjami na imprezy filmowe, okolicznościowe, wydarzenia kulturalne i sportowe, koncerty rockowe i przedstawienia.  Tutaj należy wymienić projekty takie jak: dłoń z kulą, lunapark we Władysławowie, czy posąg Maoi. 

Również malarstwo jest jednym z głównych nurtów zainteresowań i ekspresji artystycznej Marka zaleskiego, który stworzył dwie serie pt. : „Kobieta i drzewo" oraz „Ptaki". 

Głównym centrum tematycznym tworzonych przez artystę rzeźb  w ostatnim okresie czasu są repliki postaci, przedmiotów inspirowanych produkcjami filmowymi i animowanymi z gatunku sci-fi, czy horrorów oraz dekoracje kin domowych, do których należą postaci z „Epoki lodowcowej, King Kong, czy istoty z „Mitologii Śródziemia"  

W pracowni Marka Zaleskiego stawia się na ciągły rozwój. Wprowadzane są optymalne rozwiązania technologiczne związane z procesem twórczym rzeźb, co pozwala rodzinnej firmie na obniżenie kosztów i większą konkurencyjność na rynku w tej branży, tym bardziej że z usług tych korzystają odbiorcy indywidualni, małe firmy i instytucje. Wszystkie dzieła artysty przyciągają wzrok, zachwycają, wzbudzają podziw w związku z dbałością o szczegóły.


 


  • Foto: Marek Zaleski FB

Komentarze (1)

żary 2020-01-23 20:28

Brawo Marek!!! Może zrób porządnego kruka zamiast tego......

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: