Kolędowania w Szczecinku ciąg dalszy

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-23 06:00:00
Kolędowania w Szczecinku ciąg dalszy
  • Foto: Julia Kolasińska

Tradycja kolędowania jest wciąż żywa na terenie naszego miasta. W Dzień Babci członkowie chóru założonego w najstarszym szczecineckim ogólniaku zorganizowali koncert, w którym prezentowali swój talent wokalny. Kolędowanie miało miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku

Grupa młodych ludzi nie oszczędzała gardeł, co zaowocowało wspaniałym wykonaniem tradycyjnych świątecznych utworów. Kolędowanie według polskiej tradycji jest dopuszczalne aż do 2 lutego, czyli do uroczystości Ofiarowania Pańskiego, które częściej znamy pod nazwą Matki Boskiej Gromnicznej.

 

Termin przedsięwzięcia nie był przypadkowy. Szczecinecka młodzież wykorzystała, okazje i złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji obchodzonego święta. Koncertowi wyjątkowego charakteru dodała obecność gitar, saksofonu, ale również coraz rzadziej spotykanych instrumentów takich jak ukulele, czy cajon.

 

Wysiłek artystów nie uszedł uwadze publiczności, która okazała wielki entuzjazm poprzez gromkie brawa. Każda osoba, która postanowiła przyjść, aby posłuchać koncertu dostała od artystów drobny upominek, w postaci paczki pierniczków.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: