Odblaski na Dzień Babci i Dzień Dziadka

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-22 16:00:42
Odblaski na Dzień Babci i Dzień Dziadka
  • Foto: TV Gawex

Nietypowe prezenty z okazji Dnia Babci oraz Dziadka wręczali dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7. Razem z przedstawicielką Straży Miejskiej obdarowywali szczecineckich seniorów odblaskami, przy okazji samemu ucząc się prawidłowych zasad zachowania na drodze.

Można by pomyśleć, że na święto babci i dziadka idealnym prezentem powinny być kwiaty bądź też czekoladki. Jak jednak dowiódł wczorajszy dzień, w trakcie którego doszło w naszym mieście do potrącenia dwóch starszych pań, dużo lepszym pomysłem na podarunek będzie coś co poprawi naszą widoczność, szczególnie jesienią oraz zimą. Np. elastyczny odblask czy też niewielka zawieszka, które łatwo możemy przymocować do odzieży lub elementu garderoby. I właśnie takie przedmioty rozdawali dzisiejszego poranka naszym seniorom uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7, wespół z Pauliną Peciak-Nazarewską ze szczecineckiej Straży Miejskiej.

Jak wyjaśniła nam funkcjonariuszka, problemem są bardzo często noszone przez pieszych ciemne ubrania, przez które odległość z jakiej są widoczni dla kierowców wynosi zaledwie 20-30 metrów. W przypadku posiadania elementu odblaskowego ten dystans wzrosnąć może nawet do 300 metrów. Nie wszyscy o tym wiedzą, dlatego tak ważna jest profilaktyka, również najmłodszych. Stąd m.in. dzisiejsza akcja.

Z przeprowadzonych przez nas rozmów z najmłodszymi wynika, że wśród dzieci świadomość na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo duża. Mimo ogromnej wiedzy milusińskich, akcjom takim jak dzisiejsza zawsze jednak kibicujemy z całych sił gdyż profilaktyki nigdy za wiele.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (22.01) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: