Wzrost cen za wywóz śmieci w Szczecinku

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-22 15:13:59
Wzrost cen za wywóz śmieci w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Od jakiegoś czasu opinię publiczną rozgrzewa informacja o planowanej podwyżce cen za wywóz śmieci. Urząd naszego miasta tłumaczy jednak, tą kontrowersyjną, ale niezależną od siebie kwestię.

Wzrost cen za śmieci, nie wynika z planowanych przez Ratusz planów inwestycyjnych. Włodarze naszego pięknego miasta, zostali zmuszeni do omawianego wzrostu poprzez rosnące koszty wywozu odpadów.

 

Należność jaką ponosi zwykły mieszkaniec Szczecinka składa się z wielu czynników. Głównymi składowymi ceny, którą zobaczymy na rachunku są wydatki za przewóz odpadów na wysypisko śmieci, które w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosły o ponad milion złoty.

 

Poza kosztami transportu śmieci, na wysypisku włodarze Miasta muszą uiszczać opłatę, która potoczenie nazywana jest „opłatą na bramie”. Omawiana opłata wzrosła o ponad półtora miliona złoty w porównaniu z rokiem minionym. Wzrost tej daniny wynika przede wszystkim z podwyższenia opłaty marszałkowskiej. Jest to należność pobierana przez państwo na różnego rodzaju cele ekologiczne. Wysokość omawianej składki wzrosła o 100 złotych za każdą tonę odpadów, co w konsekwencji wywiera, istotny wpływ na końcową cenę usługi.

 

W ostatnim czasie z rożnych stron napływają zarzuty, jakoby miasto miało podwyższać opłaty z gospodarkę odpadami w celu sfinansowania planów inwestycyjnych. Szczecinecki ratusz odpierając zarzuty  tłumaczy, że zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem niemożliwe jest przeznaczenie środków zebranych za wywóz śmieci na inne cele

 

Więcej informacji wyemitujemy w dzisiejszym serwisie Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: