Nie zapominajmy o dziadkach!

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-22 06:00:00
Nie zapominajmy o dziadkach!
  • Foto: Pixabay

Dzień po święcie babci swoją uroczystość obchodzą dziadkowie. Tego dnia tradycyjnie już składamy życzenia tatom naszych rodziców. Dzieci często przynoszą dziadkom laurki czy upominki. Zastanówmy się jednak co wiemy o tym uroczystym dniu? Jaka jest jego historia

 

Jeżeli chcemy lepiej poznać historię tego podniosłego czasu, musimy przenieść się do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dlaczego właśnie do tych krajów? Do Polski dzisiejsze święto przywędrowało najprawdopodobniej w latach osiemdziesiątych XX wieku właśnie z wymienionych krajów.

Jak więc wyglądają obchody tego dnia u Amerykanów i Kanadyjczyków? Zacznijmy od tego, że jest to dzień dziadków, ale w znaczeniu obojga, a nie tylko tatusiów, naszych rodziców. Ponadto wspomniane święto obchodzone jest nie w styczniu a we wrześniu.

Różnice na tym się nie kończą, uroczystość u naszych sąsiadów z za oceanu ma nawet swój własny hymn. Gdyby tego było mało rangę tego dnia podnosi jego symbol, którym jest niezapominajka.

Jednak występują też pewne podobieństwa. Właśnie tego dnia organizowane są akademie i uroczystości szkolne. Całe rodziny spotykają się, aby uczcić pamięć dziadków. Takie spotkania są idealną okazją, aby nauczyć dzieci szacunku dla starszych, a przy okazji uczy się wnuki, że dziadkom warto pomagać.

Tak oto na nasze tereny zawitał Dzień Dziadka, co prawda wędrując na nasze tereny trochę ewoluował. Nie będzie jednak nadużyciem stwierdzenie, że wygląd tego święta nam odpowiada. Wszystkim dziadkom życzymy wielu radosnych chwil.

Byłeś świadkiem wydarzenia wartego uwagi? Coś działo się na Twoich oczach? Uwieczniłeś to na zdjęciach lub filmie? Skontaktuj się z nami: www.gawex.pl/cynk lub www.facebook.com/gawexmedia.

  • Tagi:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: