Szczecinek stoi organizacjami pozarządowymi

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-21 13:52:15
Szczecinek stoi organizacjami pozarządowymi
  • Foto: TV Gawex

Szczecineckie organizacje pozarządowe spotkały się 20 stycznia, aby podsumować ubiegły rok. Oprócz analiz nie zabrakło planów na przyszłość. W zebraniu udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, a całe przedsięwzięcie umilił występ zespołu Bell Canto.

Organizacje pozarządowe są ważną częścią naszego życia. Członkowie wspomnianych stowarzyszeń walczą m.in. z wykluczeniem społecznym, animują kulturę oraz przyczyniają się do zwiększania aktywności. Wszystkie towarzystwa pozarządowe działające na terenie naszego miasta działają charytatywnie, a swoje wsparcie kierują głównie do osób starszych oraz niepełnosprawnych. Wybór odbiorców nie jest więc przypadkowy.

Spotkanie rozpoczęło się od występu zespołu Bell Canto, który zaprezentował kilka kolęd. Kulminacją spotkania były jednak wystąpienia zaproszonych gości oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. W tych wystąpieniach mogliśmy usłyszeć głosy podsumowujące ich funkcjonowanie w ubiegłym roku. Podsumowania nie były jednak jedynym tematem mów. Krasomówcy w swoich referatach nie szczędzili również ciekawych planów na przyszłość. Jak nam zdradzono, Prezydium NGO, ma ambitne plany na przyszłość, chcąc m.in. klub Wsparcia Seniora wyposażyć w sprzęt audiowizualny.

Szczecinek społecznikami stoi. Niemniej każde ręce do pracy się przydadzą. Stąd apel członków organizacji o włączenie się w ich szeregi wszystkich chętnych.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: