Marihuana, posiadanie, handel, zatrzymania i areszt

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-20 15:38:48
Marihuana, posiadanie, handel, zatrzymania i areszt
  • Foto: Pixabay

Policjanci szczecineckiej jednostki w pełni zaangażowani i jakże skuteczni zatrzymali kolejne osoby, która przed sądem odpowiedzą za posiadanie oraz handel narkotykami. Udaremniony przez policjantów nielegalny proceder sprawił, ze kolejne narkotyki nie trafią na rynek.

W miniony weekend (12.01) policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali na jednej z ulic w Szczecinku mężczyznę dla którego legitymowanie zakończyło się zarzutami. 22 - letni mieszkaniec Szczecinka podczas sprawdzania go w policyjnych systemach był bardzo nerwowy i niespokojny.

Podejrzenia policjantów, że mężczyzna może posiadać przy sobie rzeczy zabronione, szybko okazały się faktem. Policjanci zabezpieczyli u niego susz roślinny, który po przebadaniu przez techników kryminalistyki okazał się marihuaną o wadzę ok 30 gramów. Susz był poporcjowany i znajdował się w kilkunastu małych woreczkach strunowych gotowych do sprzedaży detalicznej. 22 latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Następnego dnia w poniedziałek (13.01) do sprawy włączyli się kryminalni, którzy dotarli do osoby, która wcześniej zakupiła narkotyki od zatrzymanego mężczyzny. Wizyta kryminalnych u 23 – letniego mieszkańca Szczecinka okazała się dla niego dużym zaskoczeniem. Podczas czynności w mieszkaniu mężczyzny policjanci ujawnili kolejne narkotyki w postaci marihuany o wadze ponad 20 gramów.

Dzięki zaangażowaniu i dużej skuteczność policjanci zebrali w tej sprawie bardzo silny materiał dowodowy, który pozwolił Komendantowi Powiatowemu Policji w Szczecinku wyjść z wnioskiem o zastosowanie wobec 22 latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Tego samego dnia kryminalni zapukali do drzwi jeszcze jednego mieszkańca Szczecinka aby zweryfikować posiadane informacje. Wizyta u 39 – letniego mężczyzny zakończyła się zabezpieczeniem przez mundurowych kolejnych narkotyków w postaci marihuany o wadze ponad 20 gramów. 39 latek trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

W najbliższym czasie również i jemu zostaną przedstawione zarzuty posiadania środków odurzających co jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności .


We wtorek (14.01) po zapoznaniu się ze sprawą Sąd uwzględnił wniosek i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy 22 – latka ze Szczecinka.

W wyniku intensywnych działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku tylko w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymano 3 mężczyzn i zabezpieczono środki odurzające o łącznej wadze ponad 70 gramów.

 

Info:asp. Anna Matys
Oficer prasowy KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: