Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Zgon w samochodzie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2020-01-20 13:59:35
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Zgon w samochodzie
  • Foto: Pixabay

W okresie od 13.01.2020 r. do 19.01.2020 r. strażnicy podjęli 110 interwencji w stosunku do 111 osób. Mieszkańcy zgłosili 54 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 21 zdarzeń. W czterech przypadkach udzielano pomocy w uruchomieniu samochodów. Założono osiem blokad na koła pojazdów. Do schroniska dla zwierząt, lecznicy przewieziono cztery zwierzęta. Codziennie, regularnie kontrolowane są miejsca przebywania osób bezdomnych.

16.01.2020 r. około godziny 9:45 strażnicy zostali powiadomieni telefonicznie o mężczyźnie, który miał spać w samochodzie zaparkowanym na ul: Koszalińskiej. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali zaparkowany samochód a w nim mężczyznę wyglądającego na śpiącego. Nie reagował na wzywanie. Po otworzeniu drzwi i sprawdzeniu jego odruchów okazało się, że nie ma tętna, źrenice nie reagowały na światło, był zimny. Na miejsce wezwano Policję oraz zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził jego zgon.

17.01.2020r  około godz. 8.30 patrol SM z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej udał się na ul. Pilską, gdzie zgłoszono sarnę, która była uwieziona w ogrodzeniu. Na miejscu strażnicy zastali sarnę uwiezioną miedzy prętami bramy wjazdowej. Sarna próbując uwolnić się bardzo się poraniła. Dyżurny SM powiadomił o zaistniałej sytuacji lekarza weterynarii. Po przyjeździe weterynarz uśpił zwierzę. Sarna została zabrana przez lekarza weterynarii. 

17.01.2020 r. około godz. 12.20 do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęła telefoniczna informacja, gdzie zgłoszono leżącego mężczyznę w śmietniku przy ulicy Słowiańskiej. Na miejscu patrol zastał znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego mężczyznę, który leżał w zasiece na śmietniki. Został dobudzony, był upojony alkoholem. Czuć było od niego charakterystyczną woń alkoholu, na spodniach miał widoczne były ślady po moczu. Mężczyzna nie był wstanie ustać na własnych nogach. Powiedział, że nie może wstać, ponieważ odjęło mu nogi. Poprzez dyżurnego Straży Miejskiej na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał mężczyznę do szpitala.

17.01.2020 r. w godz. od 8:00 do 12:00 patrol SM zabezpieczał miejsce wycinki drzew przy ulicy Kopernika.

18.01.2020r. około godziny 17:30 patrol SM podczas patrolowania ul. Kościuszki na przystanku KM zauważył śpiącego na chodniku  mężczyznę. Kiedy strażnicy dobudzi go mężczyzna oświadczył, że pił alkohol i nie wie jak znalazł się w tym miejscu, prawdopodobnie przyjechał autobusem. Oświadczył również, że nie potrzebuje pomocy medycznej, że czuje się dobrze. Na jego prośbę strażnicy przewieźli go do noclegowni.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: