Ambitna młodzież ze szczecineckiego Liceum walczy w olimpiadzie

  • Jakub Diakun
  • 2020-01-20 13:55:24
Ambitna młodzież ze szczecineckiego Liceum walczy w olimpiadzie
  • Foto: Natalia Wilchowska

Młodzieży zdarza się podążać w życiu najprostszą drogą. Czasem jednak bywa tak, że po prostu wybór najłatwiejszej drogi nie przynosi pożądanych rezultatów. Jednak jak od każdej reguły tak i od tej są wyjątki. Zalicza się do niego grupa śmiałków z I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku .

Natalia Wichowska, Jakub Liniewicz, Wiktoria Ferencowycz, Dawid Boberski, Maciej Kiężopolski, Laura Grodzińska to właśnie ta grupa śmiałków postanowiła wziąć udział w olimpiadzie pt. "Zwolnieni z Teorii”. Celem przedsięwzięcia jest odnalezienie przez młodzież wybranego problemu społecznego. Po odnalezieniu utrudnienia,  uczniowie muszą podjąć próbę rozwiązania danej przeciwności, którą odkryli wcześniej w społeczeństwie.

"Bóg uzasadnia, że jest" – to tytuł, pod którym nasza młodzież ukryła problem, coraz gorszego stosunku młodego człowieka do wiary oraz Kościoła. Pewnie wielu zastanawia się teraz: „skoro jest taki problem, to jak z nim walczyć?”. Na to pytanie siódemka odważnych z I LO znalazła odpowiedź. Chcą pomóc zagubionym w wierzę, poprzez zaproszenie ich na spotkanie z Jezusem. Planują zorganizować całonocne czuwanie modlitewne w Kościele pw. NNMP w Szczecinku, ale na tym plany młodzieży się nie kończą. Szlachetni młodzi ludzie planują również marsz ewangelizacyjny oraz drogę krzyżową ulicami naszego miasta.

Szczecinecka młodzież walczy o międzynarodowe certyfikaty i nagrody, które pomogą im w znalezieniu naprawdę dobrej pracy. Dodatkowo robią coś dobrego dla całego społeczeństwa a przy okazji rozwijając swoje pasje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: