Wystartowało Grand Prix Szczecinka 2020 w tenisie stołowym

  • Adrian Wolanin
  • 2020-01-19 13:38:14
Wystartowało Grand Prix Szczecinka 2020 w tenisie stołowym
  • Foto: TV Gawex

Ping-pongowej tradycji nad Trzesieckiem stało się zadość – wraz z nastaniem nowego roku ruszył rozgrywany od kilkudziesięciu już lat cykl Grand Prix Szczecinka w tej właśnie dyscyplinie sportu. Za nami pierwsze zawody tegorocznego czempionatu, rozegrane w sobotę (18.01), jak zwykle na hali Ślusarnia.

Organizatorem zmagań jak zwykle jest Szczecineckie Towarzystwo Lig Amatorskich. Nie oznacza to jednak, że w rywalizacji udział biorą tylko hobbyści – we wczorajszych zawodach gościnnie jak zawsze wystąpili również uczestnicy szczecineckiej ligi tenisa stołowego.

Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach: Open oraz +50. Na cały cykl złoży się 5 turniejów, spośród których do końcowej klasyfikacji będą wliczane 4 najlepsze rezultaty. W zależności od frekwencji na danych zawodach, system rozgrywek będzie do nich dostosowywany. Bez względu jednak na formę zmagań, sportowych emocji i zaciętej rywalizacji z pewnością nie zabraknie, chociażby z uwagi na atrakcyjne nagrody finansowe, przewidziane dla trzech najlepszych tenisistów ostatecznej punktacji w obu kategoriach.

Więcej na ten temat w poniedziałkowym (20.01) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: